Kamil Urbański – kompozytor, pianista, aranżer.

b_450_450_16777215_00___images_interplay_img_0587.jpgUkończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Niedzieli oraz kompozycji i aranżacji as. Sebastiana Perłowskiego w 2010 r.

Został laureatem 1 miejsca w konkursie debiutujących pianistów podczas
II Warszawskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych w 2004 r.  

Od 2004 r. nieprzerwanie uczestniczy w życiu Piwnicy Artystycznej Wandy Warskiej
i Andrzeja Kurylewicza w Warszawie. Akompaniował Wandzie Warskiej, Grażynie Auguścik, Teresie Budzisz – Krzyżanowskej. Występował na jednej scenie z Andrzejem Kurylewiczem, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim, Pawłem Pańtą, Cezarym Konradem. Koncertował z takimi formacjami, jak Kwartet Wilanów, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jacka Rogali, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. 

Od 2008 r. aranżuje kompozycje dla wokalistki Gaby Kulki - m.in. płyta Hat, Rabbit, która ukazała się w maju 2009 r.  

W listopadzie i grudniu 2010 r. wziął udział w międzynarodowym konkursie YouTube Symphony Orchestra 2011 i stał się jednym z 17 finalistów, którzy wybrani zostali spośród setek zgłoszeń nadesłanych z całego świata. 

W 2010 r. wraz z basistą Jędrzejem Łaciakiem stworzył duo Interplay, w którym muzycy realizują własne poszukiwania z zakresu harmonii, improwizacji i aranżacji.

W lipcu i grudniu 2011 r. uczestniczył w nagraniach najnowszej płyty Juniors Band’u. 
W przedsięwzięciu obok członków Juniors Band pod dyrekcją Mirosława Gęborka wziął udział m.in. Stanisław Soyka. W powyższym projekcie Kamil Urbański pełnił rolę zarówno pianisty, jak też asystenta dyrygenta. Zaaranżował także na big-band trzy utwory Stanisława Soyki. Płyta Juniors Band "Jaki piękny jest świat" ukazała się w październiku 2012 r.

Kamil Urbański jest autorem kilkudziesięciu kompozycji; wśród nich znajdują się: 'Mały koncert fortepianowy', Kwintet smyczkowy, Kwartet smyczkowy, 'Heksagon' na fortepian preparowany, 'Lacrimosa' na chór a cappella, 'Caligula' na wielką orkiestrę symfoniczną
i trio jazzowe.