AKTUALNOŚCI

logo_iam_culture_2016_en_gray.jpg 

 

 

15.02.2019 r.

Witamy po dłuższej przerwie. 

Niezmiernie miło nam poinformować, że zespół Interplay Jazz Duo 7. marca br. wystąpi w stolicy Gruzji - Tbilisi na specjalnym koncercie podczas Festiwalu Kultury Polskiej "W górach jest wszystko, co kocham..."

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/254944698724079/

Pozdrawiam
Kamil

 


26.04.2013 r.

Trzymaliście kciuki bardzo mocno. Jestem tego pewien, bo... udało się!
INTERPLAY JAZZ DUO otrzymało najwyższe wyróżnienie polskiego przemysłu fonograficznego - Nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2013
w kategorii Muzyka Jazzowa - Debiut Roku. Bardzo pięknie dziękujemy.

Pozdrawiam
Kamil


21.02.2013 r.

Witamy po krótkiej przerwie.
Niezmiernie miło nam poinformować, że zespół INTERPLAY JAZZ DUO został nominowany do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Muzyka Jazzowa - Debiut Roku. To dla nas ogromne wyróżnienie. Bardzo dziękujemy. (szczegóły na stronie: http://zpav.pl/pliki/aktualnosci/Fryderyk2013/FRYDERYK%202013-NOMINACJE.pdf ).

Pozdrawiam
Kamil


21.11.2012 r.

Już jest! Najnowsza płyta Juniors Band - Starachowice pt. "Jaki piękny jest świat", której premiera odbyła się 20 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Życzymy miłego słuchania. W koncercie, który promował najnowszą płytę Juniors Band pod dyrekcją Mirosława Gęborka wystąpili m.in. Justyna Motylska, Stanisław Soyka, Jerzy Główczewski, a w sekcji big-bandu Interplay.

Pozdrawiam
Kamil


11.11.2012 r.

Dziękujemy bardzo Tomkowi Kordeuszowi za zaproszenie Interplay Jazz Duo do udziału w koncercie w ramach Starachowickich Zaduszek Jazzowych. Występ dla Starachowickiej Publiczności to dla nas ogromna przyjemność.

Pozdrawiam
Kamil


05.11.2012 r.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do Sandomierza. Grzegorz Świtalski i Rafał Panek wykonali kawał dobrej roboty. Koncert udał się wspaniale. W takim miejscu jak Kościół Dominikanów dźwięki rozbrzmiewają fantastycznie!

Pozdrawiam
Kamil


09.10.2012 r.

Piwnica Artystyczna Kurylewiczów na Rynku Starego Miasta w Warszawie to wyjątkowe, owiane legendą miejsce. Zagrać tam koncert to był zaszczyt. Dziękujemy za zaproszenie. Wyrazy wdzięczności dla Państwa Ewy i Marka Łaciaków, którzy wraz ze swoimi przyjaciółmi uświetnili nasz występ swoją obecnością. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Pozdrawiam
Kamil


15.09.2012 r.

Dziękujemy wszystkim za obecność na koncertach Przemek Kleczkowski & INTERPLAY Jazz Duo w krakowskim klubie Piec'Art.
Atmosfera była wyjątkowa. Udany początek promocji płyty, po wakacyjnej przerwie :-)

Pozdrawiam
Kamil


18.07.2012 r.

Właśnie ukazała się nasza pierwsza płyta "Interplay Jazz Duo".
Wydawnictwo Jazz Forum załączyło ją jako CD dla prenumeratorów w najnowszym numerze: Jazz Forum 7-8/2012 (299), który jest dostępny już od dziś. Płytę można także zamówić za pośrednictwem Jazz Forum (szczegóły na stronie czasopisma: http://www.jazzforum.com.pl/index.php ). W powyższym numerze Jazz Forum przeczytacie również obszerny wywiad z muzykami Interplay Jazz Duo.

Serdecznie dziękujemy:
Panu Grzegorzowi Zmudzie z Radia Katowice za zaangażowanie w nasz projekt i za wydanie płyty
Panu Redaktorowi Pawłowi Brodowskiemu z Jazz Forum za wywiad i wsparcie w promocji płyty
Basi Adamek za okładkę płyty
Iwo Dowsilasowi za realizację nagrania
Panu Januszowi Różańskiemu za opracowanie graficzne i fotografie

Pozdrawiam
Kamil


15.06.2012 r.

W najnowszym numerze Jazz Forum 6/2012 pojawiła się zapowiedź naszej debiutanckiej płyty Interplay Jazz Duo.
Płyta ukarze się wraz z kolejnym lipcowo-sierpniowym numerem czasopisma. Nie możemy się już doczekać :-)
Pozdrawiam
Kamil


25.05.2012 r.

Dziękujemy wszystkim obecnym na naszym wczorajszym koncercie w Sali Koncertowej POSM w Bielsku-Białej.
Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora Andrzeja Kucybały za zaproszenie i wspaniałą organizację koncertu.
Fenomenalna akustyka Sali Koncertowej, do tego niewiarygodnie czuły fortepian Fazioli, a przede wszystkim cudowna publiczność - to wszystko sprawiło, że ten niezwykły koncert zapamiętamy na długo.
Pozdrawiam
Kamil


25.05.2012 r.

Wprawdzie to już prawie tydzień, ale... nie było okazji, żeby podziękować Wam za udział w koncercie Interplay Jazz Duo w Galerii Centrum w Katowicach.
Serdeczne podziękowania dla Pana Profesora Jerzego Jarosika za zaproszenie do zagrania w ramach 7. Silesian Jazz Festival.
Mamy za sobą nowe doświadczenie grania w nietypowym miejscu, jakim jest Galeria, dodatkowo podczas trwania Nocy Muzeów :-)
Pozdrawiam
Kamil


07.05.2012 r.

Cześć!
Pojawiła się kolejna okazja, żeby przeczytać o Interplay Jazz Duo w fachowej prasie. W ostatnim numerze Jazz Forum 4-5/2012 opublikowana jest relacja z 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Autorem artykułu jest redaktor Paweł Brodowski.
Słowa Marii Schneider na temat Interplay Jazz Duo zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Zapraszamy do lektury.
Pozdrawiam
Kamil


07.04.2012 r.

Witam!
Uprzejmie informuję (z lekkim opóźnieniem :-), że w "Echu Dnia" - dodatek "Echo Starachowickie" z dn. 23.03.2012 r. ukazał się artykuł "Nigdy nie mam dość muzyki".
Serdecznie dziękuję redaktor Agnieszce Lasek-Piwarskiej za wspaniałą relację, w której autorka bardzo szczegółowo prześledziła moje muzyczne dokonania, a także poświęciła sporo miejsca Interplay Jazz Duo.
Na razie dysponuję jedynie wersją papierową wydania, ale coś wymyślimy :-)
Pozdrawiam
Kamil


26.03.2012 r.

Witam!
W Gazecie Starachowickiej (wydanie z 19.03.2012 r.) można przeczytać wywiad ze mną. Jak się okazuje, rozgadałem się aż nadto [to do mnie zupełnie niepodobne ;-) ], wobec czego można się wiele dowiedzieć o mnie i o dokonaniach Interplay Jazz Duo.
Serdeczne podziękowania dla Anny Ciesielskiej z „Gazety” za to, że cierpliwie to wszystko rejestrowała i stworzyła niniejszy artykuł.
Szczegóły:
http://www.starachowicka.pl/artykul/2989-sprawdz-gdzie-zaprowadzi-ci-ich-muzyka.html
Pozdrawiam
Kamil


22.03.2012 r.

Miło nam poinformować, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w 7. edycji Śląskiego Festiwalu Jazzowego 2012 oraz Nocy Muzeów 2012. Szczegóły koncertu w naszej zakładce „Wydarzenia - Aktualne”.
Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów koncertu, w szczególności Pana Prof. Jerzego Jarosika, Dyrektora Artystycznego Śląskiego Festiwalu Jazzowego.
Pozdrawiamy
Interplay Jazz Duo


16.03.2012 r.

Witamy!
Dziękujemy wszystkim za obecność na naszym wczorajszym koncercie w Radiu Katowice. „Było pysznie!” – jak to określił realizujący nasze nagranie Iwo. Materiał na płytę szczęśliwie zarejestrowany. Teraz tylko produkcja, dosłownie parę drobiazgów: mix, mastering, tłoczenie, opracowanie graficzne, wydanie, promocja, dystrybucja… i już wkrótce będzie można wziąć naszą muzykę ze sobą do domu na zawsze :-)
Pozdrawiamy
Interplay Jazz Duo


12.03.2012 r.

W piątek 09.03.2012 r. w Radiowym Klubie Jazzowym Polskiego Radia Kielce po godz. 21. p. Marzena Ślusarska prezentowała Interplay Jazz Duo. Przy tej okazji miałem możliwość osobistego wysłania w eter za pośrednictwem radiowego mikrofonu nie tylko naszej muzyki, ale dodatkowo kilku słów :-)
Serdecznie dziękujemy.
Pozdrawiam Kamil

11.03.2012 r.

W ostatnim wydaniu Gazety Starachowickiej z dn. 05.03.2012 r. ukazał się artykuł "Jazzowy aniołek dla starachowiczanina!", w którym można przeczytać m.in. o ostatnich dokonaniach Interplay Jazz Duo.
Szczegóły:
http://www.starachowicka.pl/artykul/2777-jazzowy-aniolek-dla-starachowiczanina.html

06.03.2012 r.

"No i widać miałem dobrego nosa prezentując Wam przed tygodniem duet Interplay, bo właśnie im dostało się Grand Prix. Kamil Urbański – fortepian, Jędrzej Łaciak – gitara basowa. Wspaniale współpracujący, na podobnej zasadzie, jak niegdyś Bill Evans i Scott LaFaro, co czasami nie pozwala odróżnić, gdzie kończy się pieczołowity aranż, a zaczynają solówki. Dopiero po kilku przesłuchaniach orientujemy się w formie, która okazuje się prostsza, niż sądziliśmy. Przed tygodniem przedstawiałem ich jako zdobywców 3. Nagrody [2. Nagrody; red.] na Jeleniogórskim Krokusie; dziś jako triumfatorów Bielskiej Zadymki".

Jan "Ptaszyn" Wróblewski
"Trzy Kwadranse Jazzu" 05.03.2012 r. "Trójka" Polskie Radio

05.03.2012 r.

Witam! 05.03.2012 r. po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch tygodni Interplay Jazz Duo było bohaterem w mediach. Tym razem ponownie mieliśmy przyjemność być prezentowani przez Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego w radiowej Trójce w programie "Trzy Kwadranse Jazzu".
Bardzo serdecznie dziękujemy za zainteresowanie.
Boję się pomyśleć, w jakim kierunku pójdzie nasza kariera. Może się okazać, że niebawem młode pary będą wybierać na swój pierwszy ślubny taniec „Long Distance Waltz” Jędrzeja, a Studniówki zamiast Poloneza będzie otwierał mój „Black Coffin-Shaped Snuff Box”. Ech, rozmarzyłem się…
Pozdrawiam Kamil

02.03.2012 r.

Uprzejmie informujemy, że jeśli ktoś nie był w Bielsku na Zadymce w tym roku, to teraz ma okazję nadrobić zaległości i obejrzeć nasz koncert 
na stronie internetowej:
http://www.zadymka.ajctv.pl/
Natomiast, Ci którzy byli na 14. Bielskiej Zadymce Jazzowej mają niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie nasz koncert,
oglądając go jeszcze raz :-)
Zapraszamy i życzymy miłych wrażeń

29.02.2012 r.

"Interplay Jazz Duo. Ten zespół zrobił największe na jurorach wrażenie. Jurorzy przyznali jednogłośnie temu właśnie zespołowi główną nagrodę. […] Grają oni własne głównie kompozycje, ale mają bardzo oryginalną koncepcję, którą to koncepcję wyraża już sama nazwa zespołu Interplay, czyli współpraca, współdziałanie, współbrzmienie, wszystko to, co jest istotą jazzu. Dialog, wzajemne słuchanie się, wyczuwanie, reagowanie, akcja
i reakcja. […] Grają wspaniale, można powiedzieć fenomenalnie. […] Jest to dwóch bardzo przemiłych, bardzo skromnych muzyków, których moim zdaniem czeka duża, ciekawa przyszłość".

Paweł Brodowski
"Puls Jazzu" 28.02.2012 r. "Dwójka" Polskie Radio

26.02.2012 r.

Drodzy! Już w najbliższy wtorek 28.02.2012 r. o godzinie 22:00 w audycji "Puls jazzu" w radiowej "Dwójce" redaktor Paweł Brodowski - Naczelny największego opiniotwórczego magazynu jazzowego Jazz Forum przybliży szczegóły 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Będzie m.in. także prezentował Interplay Jazz Duo - laureata Aniołka Jazzowego 2012 - Głównej Nagrody Konkursu Lotos Jazz Festival 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej.
Zapraszamy serdecznie do wysłuchania audycji.

 

25.02.2012 r.

Choć Anioł Jazzowy jest w tym roku bardzo zapracowany, to znalazł chwilę czasu i szczęśliwie trafił do nas. Marny ze mnie literat, więc lepiej powiem prosto:
Interplay Jazz Duo wygrało Konkurs na Bielskiej Zadymce Jazzowej!
Serdeczne podziękowania dla Was za wsparcie i wiarę w nasz sukces.
Zapraszamy dziś (25.02) na koncert laureata – Interplay Jazz Duo - do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej; godz. 19.00.
Tyle na gorąco – więcej jak wrócimy.
Pozdrawiamy
Interplay Jazz Duo

 

22.02.2012 r.

W poniedziałek 20.02.2012 r. Interplay Jazz Duo uhonorowano nadzwyczajną nagrodą!
W radiowej Trójce w programie "Trzy Kwadranse Jazzu" mówił o nas i prezentował naszą muzykę nie kto inny, jak sam mistrz
Jan "Ptaszyn" Wróblewski. To wielki zaszczyt usłyszeć z ust legendy następujące słowa: "Tylko dwójka, ale posłuchajcie, jak oni ze sobą współpracują i jak się nawzajem uzupełniają…"
Dziękujemy serdecznie. Wybaczcie, że informujemy po fakcie. Sami byliśmy zaskoczeni. Postaramy się uzyskać zgodę i zamieścić choć fragment audycji w multimediach na naszej stronie www.

  

20.02.2012 r.

Witamy po piątkowym spotkaniu z Interplay Jazz Duo w klubie Absurd228 w Warszawie!
Najlepszym komentarzem naszego koncertu będą słowa pracownika Absurd228 do nowo przybyłych do klubu ok. godz. 20. "Przepraszamy, ale nie ma już wolnych miejsc siedzących. Przykro nam… " A goście i tak weszli i wiernie stali cały koncert ;-)
Dziękujemy serdecznie. Kto nie był, niech żałuje :-) Pozdrawiamy Interplay Jazz Duo

  

01.02.2012 r.

Właśnie się dowiedzieliśmy, że spośród 33. zespołów zgłoszonych do konkursu podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej 2012 wytypowano cztery, które wystąpią w finale. Wśród tych zespołów znalazło się nasze duo. Interplay Jazz Duo. Do zobaczenia w lutym w Bielsku!
http://www.zadymka.pl/?p=860 

  

15.01.2012 r.

Wreszcie dopadliśmy ostatnie wydanie Jazz Forum, w którym znajduje się relacja Krystiana Brodackiego z X Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal. W konkursie "Powiew Młodego Jazzu", który odbył się właśnie podczas ww. Festiwalu w Jeleniej Górze w październiku 2011 r. Interplay Jazz Duo zdobyło 2. Nagrodę. Artykuł red. Brodackiego opowiada m.in. o niniejszym konkursie. Warto przeczytać. 

 

14.01.2012 r.

W ostatnim wydaniu Gazety Starachowickiej opublikowany został artykuł ‘Soyka dla Juniors Bandu’. Możemy w nim przeczytać m.in. wywiad 
ze Stanisławem Soyką, a także wiele ciekawych informacji na temat właśnie powstającej najnowszej płyty Juniors Bandu, na której
Interplay Jazz Duo wystąpiło w sekcji rytmicznej orkiestry. Zapraszamy do lektury. Wydanie internetowe nr 640 Gazety Starachowickiej: 
http://www.starachowicka.pl/artykul/1991-soyka-dla-juniors-bandu.html

 

08.01.2012 r.

Witamy na naszej nowej stronie internetowej i życzymy miłych wrażeń podczas zwiedzania!